Czy nie podpisalibyście tej petycji ?
  • Moderator Forum

Witam !
    Czy szanowny pan profesor @Szmucki który ukończył polonistyke na 6 uniwersytetach może poprawiać na na forum ?

• Tak ( dlaczego )
    • Nie ( dlaczego )

Osobiście
    Nie. Kiedyś to było śmieszne ale aktualnie jest przeruchane jak publiczna dziura

• Moderator Forum

;(, ale ja nie robię tego żeby było śmiesznie :ab: :)
    Mam nadzieję, że dokonacie mądrego wyboru ;)

• Właściciel

Nie, staje się to coraz bardziej denerwujące. Równie dobrze mógłby robić to na PW.

• Młodszy Moderator Forum

Neutral. Moim zdaniem może to czasem zrobić, ale już bez przesady...

• Grafik

Nie, Ogólnie aby żadna osoba nie poprawiała kogoś, to jak pisze to jego indywidualna sprawa.

• Tak.
    Ogólnie moim zdaniem @Szmucki robiąc tak uczy nas na czym polega błąd oraz pomaga zapamiętać pisownie. Czasem osoby każde słowo sprawdzają w słowniku. To jest nasz bohater! XDDD

• Młodszy Moderator Forum

Nie,sposób na łatwe nabijanie postów,powoli staje się to irytujące od tego jest szkoła żeby uczyli ich jak poprawnie mają pisać

• Pewnie, jestem na tak
    Pomoc się zawsze przyda :)

• Ban Team

Zostawcie szmuckiego są osoby co zawsze poprawią cie z "poszłem" na poszedłem. W sumie sam tak mam xd.

• Nie cały czas nabija posta poprawiając nas...

• Płeć piękna

Nie (W sumie mnie juz tez to zaczyna irytować. Nawet najmniejsze literówki muszą być przez niego poprawione xd)

• Ban Team

Neutral. Jednak to wszystko może nam się kiedyś przydać ale też jest to nie kiedy denerwujące

• Moderator Forum

Faktycznie, macie dużo racji, czasami bywa to denerwujące i natarczywe, ale czasami właśnie pod presją uczymy się bardziej. Musimy zadać sobie pytanie: Czy naprawdę znam język polski?
    Nikt od nas nie wymaga, żebyśmy byli niczym prof. Miodek, ale jakieś zasady możemy zachować.
    Zobaczcie każdy z nas uczy się języka polskiego w szkole od około 8-12 lat, czy nie powinniśmy tak długiego stażu wykorzystać i starać się być coraz lepszym w używaniu własnego języka.
    Wiele z nas pisało rozprawkę na ten lub podobny temat, mianowicie cytatu Cycerona
    „Właściwością człowieka jest błądzić, głupiego w błędzie trwać”.
    Rozumiem, że czasami to nie jest miłe, ale po jakimś czasie stanie się dla nas naturalne i będziemy od razu widzieć, że: na pewno, a nie napewno, od razu a nie odrazu, itd.
    Jak wyglądałyby recepty lekarza, raporty policjanta, pisma prawnika, które miałyby dużo błędów.
    Za przykład można by wziąć chociażby coś z naszego podwórka, konkretnie sklep cswildl, jak wiemy nikt z ludzi nie jest nieomylny, tym samym uważam, że decyzja Mastera o szukaniu błędów jest bardzo trafna.
    Wiele osób powie, jak chociażby sam Master, że przecież można robić to na prv, ale tutaj chodzi właśnie o motywującą presję. Jak wiemy presja może mieć dwa oblicza, presja może być tak jak napisałem wyżej, motywująca, mobilizująca, uskrzydlająca, zachęcająca do wykonania celu, ale może być również ta zła, frustrująca, do której to dążyć nie chcemy. Czasami, niektórzy ludzie mogą poczuć się raczej zniechęceni i źli, ale to wynika ze złej oceny własnej sytuacji, ja czy jakakolwiek osoba, która nas poprawiam nie chce nas wyśmiać czy znieważyć, tylko nam pomóc, ale żeby to zauważyć musimy popatrzeć szerzej, co niektórym niestety nie wychodzi. Oczywiście jeżeli będziecie chcieli, abym nie poprawiał nikogo, to oczywiście nie będę tego robił, lecz zastanówcie się z czego to wynika? Jakie macie tak naprawdę wewnętrzne powody do tego, aby nie chcieć się w jakimś stopniu rozwijać. Ja sam, również popełniam dużo błędów, chociażby z przecinkami, jest to moja pieta achillesowa, na forum jak ktoś dobrze poszuka, to można znaleźć tekst, w którym są źle postawione przecinki (w tym pewnie też :) ).
    Oczywiście Master mógłby mi po prostu zakazać, więc mam nadzieję, że jeżeli został ten temat poddany dyskusji, to myślę, że zaczniecie patrzeć i szeroko i w przyszłość.
    @Patkaa akurat ja rzadko poprawiam literówki, praktycznie nigdy, to robią inni, ale nie będę oznaczał :).
    Jak również nieczęsto zdarza mi się poprawiać przecinki, chociaż są one do wychwycenia.
    Jeszcze słowem zakończenia, do osób, które zarzucają mi nabijanie postów(to forum wgl jest bardzo przewrażliwione na tym puncie, nie wiem dlaczego), to nie ja jestem w nabijanie postów team v1 czy 2
    :)

@Koalka nie żebym poprawiał, ale przeanalizuj to co napisałeś :), jeżeli wiesz o co mi chodzi :)
    PS. Bez tego będę jak mała rybka bez wody ;(

ostatnio edytowany przez Szmucki
  • Opiekun Only Mirage

Na nie,mnie to zawsze denerwuje jak ktoś mnie poprawia

• Na tak moim zdaniem mógłby zostać on jakimś "poprawiaczem" na forum żeby było jak najmniej błędów. pozdrawiam czaka <3

• Płeć piękna

Poprawiać może, ale czasem się przyczepia o takie drobnostki że to jest serio przesada xD

• Mam słabe oceny z polaka a jak ktos mnie poprawia to wkurza ale się ucze pewnie @szmucki cos tu poprawi :d Nie staję sie denerwujące

• 39
    Wyświetleń
  • Zaloguj się, aby odpowiedzieć.