Zmiana regulaminu lub ostrzejsze podejscie do Administracji

@Master @B4NDi @Szmucki (chyba oznaczylem wszystkich wlascicieli serwerow )
Ale o wypowiedz proszę wszystkie osoby które wiedzą o czym mowa 🙂

Witam dzisiaj przychodzę do was z sprawą,która już od dłuższego czasu mnie irytuje,ale wkońcu mam czas,aby napisać post na forum i posłuchać waszych wypowiedzi na dany temat.
Do czego zmierzam?
Mianowicie chodzi o sytuacje,które coraz częściej się zdarzają na serwerach w moim przypadku akurat (Only mirage) gdyż na nim spędzam wolne chwile
O co chodzi? Chodzi mianowicie o Administracje panującą na CsWild a dokładniej o podejscie co niektórych z tej grupy do
regulaminu który jest na forum a dokładniej do TARYFIKATORA BANÓW
Według mnie Ban przykładowo za obraze za który powinno otrzymać się bana -->
"Obrażanie, wyzywanie = Ban 10 minut do 7 dni. "
A dostaje sie bana nie zgodnego z tym co w regulaminie
Osoba robi to nagminnie ? No dobrze rozumiem może to irytować ale to nie oznacza by dawać mu bana na 30 dni lub mute na 30 dni skoro o mute nie ma tu nawet mowy
Jeżeli osoba która nadal nie ogarnia się w żaden sposób ani nie pokazuje chęci poprawy to powinna nadal dostawać bana
ale z NAJWYŻSZĄ KARĄ KTÓRĄ WYKAZUJE TARYFIAKTOR BANÓW w tym przypadku jest to 7 DNI
A jak to bywa na serwerach Admini ustanawiają sobie własne czasy banowania jednemu dadzą bana na 3 h a drugiemu na 15 dni natomiast kolejny dostanie mute na 3 tygodnie (To są tylko przykłady)

Nie wspominając o tym że składając podanie na moderatora danego serwera raczej powinno się znać samemu regulamin
i dawając bana dłuższego niż to co podane w regulaminie łamiąc samemu pewną zasade ,mianowicie:
Admin nie ma prawa nadużywać swoich przywilejów.

Admini na których są składane skargi nie zawsze uznają swoją decyzje za tę złą i potrafią wyrazić skruche tylko nadal dążą do tego,że jednak ich ban był słuszny i tak musi być. A rangi wyższe które mają pod sobą właśnie te osoby czyli Adminów danych serwerów traktują ich polubownie.
Zamykają temat skracając bana osobie piszącej skarge i zapominają o sprawie
W niektórych sytuacjach zdarza się,że Administrator upomnie danego Admina co nie zdarza się czesto ale nie mogę też napisać,że tak się nie dzieje bo jednak nie raz coś tak sie pojawi 🙂

Do czego dążę?
A mianowicie dążę do tego,aby ludzie którzy są "grupe" wyżej od moderatorów serwera, bardziej surowo traktowali moderatorów za ich czyny, a wtedy myślę,żę pojawią się jakieś skutki tego, bo upominajać milion razy lub olewając sprawe, Admini też myślą,że dobrze zrobili i mają w głebokim poważaniu ( Nie dostałem ostrzeżenia to znaczy ze dobrze zrobiłem)
A gdyby dostali solidny opier.**
Lub zbierali tzw. minusy powiedzmy
1 Minus (1 ostrzeżenie nie zagrażające Adminowi w żaden sposób)
2 Minus ( Admin zostaje pozbawiony Administratora na 3 dni )
3 Minus (Admin zostaje pozbawiony swojej rangi )
Wtedy myślę ,żę admini bardziej by się przykładali do tego co robią i byli bardziej ostrożni

Gdy jacyś gracze na serwerze zrobią błąd odsyłąją ich do Regulaminu który znajduje się na forum.
Lecz dlaczego sami nie odeślą siebie do niego,gdyż w większości chyba jednak nie do końca mają pojęcie o tym co w nim jest zapisane 🙂
Jeżeli chcecie żeby Admini pełnili samowolke na serwerze to zmieńcie regulamin lub usuncie z niego taryfikator 🙂

Czekam na wasze zdanie 🙂

ostatnio edytowany przez VektuS

ta jestem za i tak dalej ale nie uzywaj ":)" bo to jest zjebane pozdro

Stawianie "minusa", który by powodował degrada ze nie dostoswanie się do taryfikatora to "overkill". Jeżeli admin jest dobry to czemu ma dostać degrada za coś tak błahego. Sam nie zawsze stosuję się do taryfikatora na Deathrun - dziś dałem typowi bana na 15minut a nie 30minut bo kampił przy portalu SZOK. Muszę dostać minusa....
To, że admin nie daję banów według taryfikatora to nie jest nadużywanie swoich przywilejów. Nadużywanie przywilejów to coś typu - dropnij mi kałacha bo dostaniesz bana. To po prostu nie znajomość taryfikatora. O mute nie ma napisane i jest to według mnie błąd napisania taryfikatora.
Nie neguje tutaj tego co napisałeś w 100%tach, bo racja takie bany nie są na miejscu jednakże na takim DR z uwagi na niewielką ilość graczy czasami wolę nie banować lub dać bana krótszego żeby na ten serwer wróciła.

Zgodzę się z bartulem admin powinien dawać bany zgodne z zaistniałą sytuacją lecz nie powinien całkowicie nie stosować się do regulaminu.
Sam ostatnio spotkałem się z sytuacją gdzie za wykorzystanie buga mapy admin chciał mi dać bana na miesiąc pozdrawiam cię mirkuś 😉

Mówiąc o stosowaniu do regulaminiu biorę pod uwagę wahanie sie o kilkanaście minut lub do dnia dłużej ale nie gdy bany są aż tak zauważalne i aż tak odchodzą od taryfikatora
Źle zrozumieliście.

ostatnio edytowany przez VektuS

Jeżeli chodzi o długość bana/gaga. Zależy od sytuacji, jeżeli takie zachowanie (wyzywanie np.) jest po raz pierwszy, kara powinna byc krótka, powtarza się? No to lecimy na więcej, jeżeli taka osoba nie przestanie tego robic admin powinien mieć prawo dać bana "cięższego" ale w pewnych granicach

Bardzo dobrze i dokładnie rozpisałeś problem który panuje pewnie na większości serwerów cswild wystarczy np wejsc w sourcbana dr+klasy gdzie widac bany za obraze na 2tygodnie i 2 miechy za jakies combo i jeszcze na 1 miesiac za bugowanie kiedy w taryfikatorze jest 1dzien max ,tylko te minusiki wydają mi się troche niepotrzebne bo są w końcu ostrzeżenia i w takich sytuacjach jakich napisał bartul by to bylo troche usseles bo został by zdegradowany admin który ma na celu dobro serwera.

ostatnio edytowany przez Frostyliusz

Tak jak @TSJB napisał, jeśli jakiś gracz przykładowo obraża już, któryś raz z kolei to jaki ma sens dawania mu bana na 7 dni jak wróci po blokadzie i zrobi dokładnie to samo. Dlatego pozwalamy nakładać blokady dłuższe niż taryfikator przewiduje w sytuacjach, gdy osoba była już banowana. Zdarzają się sytuacje, gdy admin faktycznie przesadza, ale z reguły są to pojedyncze przypadki i po zwróceniu uwagi adminowi już tak nie robi. Chyba nam wszystkim zależy na tym, żeby atmosfera panująca na serwerach było przyjemna. Od początku staram się walczyć z chamstwem i gimbusiarskim obrażaniem, dlatego sam niejednokrotnie nakładałem bany dłuższe niż regulamin na to wskazywał. Nawet jeśli ma być to kosztem popularności serwera to wole postawić na mniej graczy, którzy potrafią się zachować niż na pełen serwer ludzi bluzgających się wzajemnie.

Chciałbym również dodać, że bardzo istotnym aspektem jest czynnik oceny sytuacji przez administratora. Taryfikator nie jest w stanie przewidzieć każdej sytuacji, na każdą okoliczność, dlatego admin sam musi ocenić jaką karę wymierzyć. Oczywiście nie można popadać w skrajności, jakby jakiś admin regularnie wymierzał zbyt wysokie blokady zostałby wyciągnięte wobec niego konsekwencje.

@Master póki jesteś aktywny. Proponuję zmiane regulaminu na dr co do bugowania, ponieważ od momentu gdy jest zrobiony już spis map, nie ma sensu dawać bana na maks 1 dzień w momencie w którym zrobi sobie wr itd..