Większa/mniejsza połowa.

0

Pewnie każdy z was słyszał ten dowcip :
"Nauczyciel mówi do klasy : Nie ma czegoś takiego jak większa czy mniejsza połowa, zrozumcie to wreszcie. A i tak pewnie większa połowa z was mnie nie słuchała."

Ogółem jest to logiczne, gdyż połowa to połowa. Ale co jeśli byśmy wzięli sytuację kiedy w tej klasie byłoby 17 dzieci i 9 z nich nie uważało ? Przetniemy jednego na pół i wtedy wyjdzie nam połowa ? Czy w takiej sytuacji właśnie nie moglibyśmy powiedzieć, że większa połowa dzieci go nie słuchała ?
Nie, nie biorę niczego 😄
Pozdro, oraj.

0

Matka wie że ćpiesz?

0

@jcob-ツ ćpie razem ze mną. A teraz siedzę na informatyce to nie mam jak ćpać 😕

0

A ja idę do galerii na szame

0

W szkólce na lekcjach spokojny, poważny czlowiek, a jak wbije na serwer to wild mode mu się odpala. @jcob-ツ ciekawe co ćpa.

0

Jako, że już rzadko poprawiam orto, to może troszkę, z takimi problemami się zmierzę, w tym przypadku po protu powiemy, że większa część, bo w tej klasie nie ma połowy, ponieważ ludzi nie można dzielić.
Tak samo jest w przypadku, w którym liczymy np. gęstość zaludnienia wyrażenie "135,4 os./km2" jest błędne, po prostu wtedy zaokrąglamy do 135. W tym przypadku sprawa jest prostsza, po prostu tak jak już wyżej wspomniałem "większa część".

0

@Szmucki to z Wikipedii? 😂

0

@jcob-ツ Wnioski te chyba każdy z matematyki wyniósł w podstawówce więc nie widzę sensu pisania do niego czy to z wiki Xd.

0

@jcob-ツ uwierz bardzo rzadko posługuję się wikipedią, raczej korzystam z głowy(jak w tym przypadku), a jeżeli już to raczej z opracowań naukowych językoznawców, które są szeroko dostępne w internecie.
Tutaj tak jak @Myla mówi matematyka poziom SP, ale czasami niektóre podręczniki podają wartości dot. ludzi wyrażone ułamkowymi liczbami, co jest dla mnie idiotyzmem i nie tylko dla mnie.

0

Raczej nikogo nie będziesz ciął i po prostu powiesz, że większość 😄

0

@Szmucki nie no żartuje, po prostu napisałeś to tak mega porządnie i zabrzmiało jak z Wiki 😂 (I wiem że sam to pisałeś)

0

No może moje wypowiedzi to encyklopedii się nie nadają, ale niektóre rzeczy w Wikipedii, czemu nie 😄

0

Wniosek jest taki ,że matma nie ma sensu #confirmed

0

Zrobisz sobie temat dla beki i ludziom odpierdala XD

0

@orajpole hohoho... odezwał się HELIKOPTER XD

0

Niezła rozkminka

Temat zamknięty

Zaloguj się, aby odpowiedzieć