Redaktor Moderator DD2/Mirage/Cache

Od jakiegoś czasu dużo mówi się o tym, że CS upada. Czy to prawda? CS już się znudził? Czy to tylko moda na gry typu battle royale, która szybko minie?

Streamerzy, youtuberzy, blogerzy, to od nich się wszystko zaczęło. Wytwórnie gier z udziałem medialnych osób z dużymi przyrostami subskrybentów na kanałach, wybili się w dość szybkim czasie. Jednymi z głośniejszych tytułów są: PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS, Fortnite, oraz od jakiegoś czasu Realm Royale. Zapewne wiecie o co w nich chodzi, natomiast w szybkim skrócie powiem, że ląduje określona liczba osób na mapie, zdobywa broń, umiejętności, by w rezultacie zostać jedynym żywym na mapie. Czy to takie fajne? Osobiście uważam, że gry te nie osiągnęły by takiej reputacji, gdyby nie reklamy. Takie postacie jak Shroud, Ninja, czy Izak, głównie przyczyniły się do tego, aby ludzie w Polsce i na świecie zaczęli w nie grać. Grają na swoich stremach, nagrywają z nimi odcinki, reklamują na swoich social mediach. Nie będę wnikał, czy robią to za pieniądze czy nie, generalnie od czegoś musiało się zacząć. Graczy z całego świata wciągają te gry, ze względu na ich nieprzewidywalność, potrzebę szybkiego podejmowania decyzji, oraz pracą zespołową, która jest niezbędna.

Czy CS:GO rzeczywiście upadł? Hmm… patrząc na statystki ze steama mogę stwierdzić, że jeszcze nie i długo to nie nastąpi, już tłumaczę. Aktulnie w CS’a gra 452,106 osób, natomiast w PUBG’a 1,506,084. Może i jest to trzykrotne przebicie, ale nie można tutaj mówić o rzekomym upadku. Jednakże Counter-Strike na twitchu, zajmuje 8 miejsce pod względem najchętniej oglądanych, co może być dość niepokojące, gdyż kiedyś była to czołówka. CS:GO potrzebuje wielu zmian. Najważniejszą z nich jest wprowadzenie nowego silnika, przez co moglibyśmy grać na oficjalnych serwerach cs’a z tickrate 128, co ulepszyłoby jakość rozgrywki. Kolejną ważną sprawą jest wprowadzenie nowego anty-cheata, bo to co aktualnie się dzieje, to jest jakiś żart. Może nie jesteśmy tego świadomi, ale średnio możemy uznać, że grając 10 meczy, to w 8 jest hax, nie mówię tego tylko dlatego, że niektórzy grają, lepiej, czy są bardziej skillowi, mówię tak, ponieważ ostatnio miałem sytuację gdzie razem kumplem potrzebowaliśmy 3 Polaków (dla komunikacji) aby zacząć mecz. Do poczekalni weszły randomowe osoby, z którymi udało nam się zagrać kilka meczy. O dziwo świetnie nam się razem grało, wygraliśmy parę meczy z rzędu. Po którymś z kolei w przeciwnej drużynie natrafiliśmy na typowego walla. Typ skanował nas przez ściany. Nasi nowi przyjaciele, jak się okazało nie lubili doznawać porażki. W środku meczu, towarzysze zaczęli się kręcić i strzelać głowy, mimo naszych próśb na TS’ie, kontynuowali zagładę rywali. Powiedzieli nam później, że przez cały ten czas używali wspomagaczy. Dowiedziałem się, że jeden boostuje konta za pieniądze, robi to od roku, a co ciekawe nigdy nie dostał bana. To pokazuje nam w jaki sposób działa valve w celu likwidowania oszustów. Zamiast tego, dodają skrzynki, blokady na handel w celu większego zysku. Kolejną zmianą, która mogłaby zachęcić do gry jest wprowadzenia nowego designu, aby coś się zmieniło, przykładowo wygląd głownego menu, od kilku lat niezmienny. Fajnym pomysłem mogłoby się okazał wypuszczenie operacji na wakacje, dałoby to zysk nie tylko Valve, ale także graczom, poprzez sprzedawanie skrzynek, drop’ów, dałoby możliwość zdobycia nowego medalu. Następną zmianą mogłoby być wprowadzenie czegoś takiego jak w Realm Royale, mówię o graniu terytorialnym, czyli Azjaci na serwerach Azjatyckich, Polacy na Europejskich, poprawiłoby to sytuację z pingiem, może nawet z kulturą osobistą, no bo kto z nas nie lubi czasem powyzywać się z Rosjaninem? xD

Moim zdaniem do wielkiego spadku zainteresowania CS’em sprawiła ostatnia aktualizacja, która wprowadziła blokadę handlu na tydzień po wymianie przedmiotu. Dużo osób, grało ze względu na skiny, czy też na handlowanie nimi. Natomiast dla twórców liczyły się tylko pieniądze, a nie wyniki. Warto też przytoczyć liczbę pozwów stron z hazardem przedmiotów ze steama, przez valve. Jest to ponad 1000 spraw.

Jeśli chodzi o mnie, to wychowałem się z tą grą, gram w nią odkąd pamiętam. Razem z kolegami ze szkoły potrafiliśmy grać godzinami, bawiąc się przy tym niesamowicie. Muszę przyznać, że z wiekiem przytłacza mnie natłok spraw, które musze wykonać danego dnia, oznacza to, że mam dość mało czasu na chwilę relaksu przed komputerem. Na chwilę obecną moja aktywność wynosi 20 godzin w ciągu 2 tygodni, gdzie kiedyś sięgała do 80. Wiem natomiast, że dopóki będzie taka możliwość, to nie przestanę w nią grać. Oczywiście czasem PUBG jest taką odskocznią od monotonności cs’a, lecz to tylko przelotna przyjaźń w porównaniu z miłością do Counter-Strike. A jak to wygląda u was? Jak zaczęliście swoją przygodę z CS:GO?

Aby was trochę uspokoić dodam, że obiła mi się o uszy informacja o zmierzającej wielkimi krokami aktualizacji cs’a. Będzie zawarte tam kilka zmian przeze mnie wyżej wymienionych, lecz kiedy ona będzie, to okaże się w najbliższym czasie.

Jest to mój pierwszy post w tym dziale, co myślicie o takiej formie wypowiedzi? Proszę o jakąś opinię, na pewno wezmę wszystkie pod uwagę! Możecie dawać też propozycję na nowe tematy, o których chcielibyście poczytać, pozdro 💗

Fortnite powoli umiera i społeczność wróci do cs

@Żepa tak 😛
csgo upada bo? bo gra 300k ludzi a nie 400k?
i te dogadywanie "fortnite lepsze"

PUBG i H1Z1 to chyba prekursorzy gier BattleRoyale. Nie wiem czy zauważyłeś, ale jak wyszedł PUBG (dokładnej daty nie pamiętam) duża część ludzi zaczęła w to grać. PUBG nie odniósł znaczącego dla CS:GO sukcesu bo w CS dalej grało bardzo dużo ludzi. Głównym powodem jest cena oraz wymagania sprzętowe przeciętny gracz CS:GO nie mógł pozwolić sobie na komfortowe granie w PUBG'a dlatego ludzie dalej zostali przy CSGO. O h1z1 to nie będę wspominał bo błędy jakie występują to śmiech na sali ja np. nie mogę włączyć h1 od 2 lat xD. "Osobiście uważam, że gry te nie osiągnęły by takiej reputacji" ja użyłbym raczej słowa popularności. To prawda Izak i jakieś strimery upowszechniły Fortnite'a bo jest za darmo + małe wymagania sprzętowe. Problem oglądalności CS:GO na twitch jest: w sumie zawsze jest to samo + turnieje z paczkami są rzadko organizowane. (też usunęli Cobbla to rip xD).
"Najważniejszą z nich jest wprowadzenie nowego silnika, przez co moglibyśmy grać na oficjalnych serwerach cs’a z tickrate 128"
Czegoś nie rozumiem czy serwery społeczności / faceit wprowadzają własny silnik żeby grać na tr128?
Co do twojego zdania na temat AC, obecny nie jest żartem uwierz. Nie wprowadzą nowego AC bo Vac jako jeden z nie wielu nie ingeruje w twoje pliki na komputerze. Gdyby to robił, ludzie musieliby podpisywać masę zgód + jeśli coś stałoby się z plikami valve mogłoby być pociągnięte do sądów. VacNet jakoś sobie radzi, ale co do cheaterów to się zgodzę. Na smurf koncie bez prime średnio 4/5 mam cheaterów także 80% to całkiem sporo. Śmieszne jest to, że zwykle ci Cheaterzy nawet się nie kryją a i tak nie dostaną bana.
Jedynym żartem jest system Overwatch, który ma śmiesznie niskie wymagania tzn. gold1 XD. Nie jest fajnie dostać game bana na smurfie bo ktoś tak cie osądził na ov, dlatego nie gram MM'ów na mainie bo to strach.
Zamiast tego jedyne co widzą moi znajomi jak ze mną grają jest:
Your matchmaking experience may be slightly impacted because the Trust Factor of bartulGOD is lower than yours.
Obecnie system matchmaking to gigantyczny serwer HVH na, którym cheaterzy się świetnie bawią (mówię o nonprime).
Zamiast tego, dodają skrzynki, blokady na handel w celu większego zysku. Taka zmiana jest najprostsza do wprowadzenia dlatego jest ich najwięcej.
Nie zmienne menu? Jak dla mnie zmienia się dodawanie pinów, leveli, nowy wygląd rang + obecne menu jest bardzo intuicyjne.
Następną zmianą mogłoby być wprowadzenie czegoś takiego jak w Realm Royale, mówię o graniu terytorialnym, czyli Azjaci na serwerach Azjatyckich
Czekaj co? Przecież serwery są juz od dawna postawione i tam dobiera ci z największym priorytetem (w Polsce jest to Warszawa) Wystarczy wpisać status w konsoli 🙂
"Moim zdaniem do wielkiego spadku zainteresowania CS’em sprawiła ostatnia aktualizacja, która wprowadziła blokadę handlu na tydzień po wymianie przedmiotu. Dużo osób, grało ze względu na skiny, czy też na handlowanie nimi. Natomiast dla twórców liczyły się tylko pieniądze, a nie wyniki. Warto też przytoczyć liczbę pozwów stron z hazardem przedmiotów ze steama, przez valve. Jest to ponad 1000 spraw."
Ciekawe piszesz, że liczą się pieniądze hmmm myślisz, że po otrzymaniu 100k podpisów o prośbe zmiany aktualizacji zależy im na pieniądzach? Zależy im na dobrym imieniu firmy tzn. nie chcą być posądzani o pozwolenie dla hazardu nieletnich.
Zmiany tzn. Source2 miał być w wakacje także już trochę się spoźnili.
Od siebie dodam ja dalej gram w CSGO i będę ale nie ukrywam w Fortnite gram też. Fortnite świetna odskocznia od CSGO i gra do gry z kolegami, którzy już dawno od CS odeszli 🙂

CSGO NIE UMRZE/UPADNIE DOPÓKI JEST KRÓLEM FPS, CS ZAWSZE BĘDZIE KRÓLEM GATUNKU FPS JEDYNE CO MOŻE MU ZABRAĆ KORONĘ TO FPS OD EPIC LUB RIOT.

Co do samego artykułu jak dla mnie średni, dużo błędów (?logicznych?), które najbardziej rzucający się w oczy
"Moim zdaniem do wielkiego spadku zainteresowania CS’em sprawiła ostatnia aktualizacja, która wprowadziła blokadę handlu na tydzień po wymianie przedmiotu. Dużo osób, grało ze względu na skiny, czy też na handlowanie nimi. Natomiast dla twórców liczyły się tylko pieniądze, a nie wyniki. Warto też przytoczyć liczbę pozwów stron z hazardem przedmiotów ze steama, przez valve. Jest to ponad 1000 spraw."
Które już wyjaśniłem więcej skąd te blokady i sprawy
@BiZi

Właściciel Deathrun 5

Nawet fajny,ja też pamiętam jak kiedyś po 120 h na 2 tygodnie a teraz po 20 max 😕

Opiekun Deathrun 5 Moderator Deathrun

Ja podobnie 20h w 2 tygodnie. Pamiętam jak kiedyś miało się po 80-120h 😄 . Osobiście podoba mi się taka ,,forma relacji’’ z jaką się zmierzyłeś. Szanuje za takie rozpisanie się i naprawdę fajnie się to czyta. Oby było tak dalej 🙂 .

• Pozdrawiam Bart
ostatnio edytowany przez bart
Opiekun DD2/Mirage/Cache

Szanuje Panie Redaktorze... szanuje i podziwiam.
Lovki für meine 貓
❤❤

Redaktor Moderator DD2/Mirage/Cache

@bartulGOD przedstawiłem tylko subiektywną opinie. Jeśli chodzi o te sprawy sądowe, które steam nałożył na wielorakie strony hazardowe, to pomyśl ile steam dziennie stracił pieniędzy, ponieważ ktoś mógł kupić, handlować skiny za 80% ceny rynkowej, takie strony jak CSGOLOUGE, CSBETGO, OPSKINS niedługo przestaną istnieć, bo steam nie pozwoli sobie na takie straty, radzę sobie pocztać, wiele ciekawych informacji.. Natomiast jeśli chodzi o H1Z1 to nawet nie widziałem sensu wspominania o tej grze, już dawno temu potencjał tej gry, jak i plany na nią spełzły na niczym. Następna sprawa, dawno dawno temu czytałem artykuł o tic 128 na serwerach valve, aby je wprowadzić potrzebny będzie nowy silnik, no bo jeśli nie to czemu by jeszcze tego nie wprowadzili?
Jeśli chodzi o wyglad menu to miałem na myśli ogólny wygląd (design - projekt, plan z angielskiego), a nie pojedyncze zmiany, np. w rangach czy odznakach. Dzięki za wskazówki, będę pisał bardziej szczegółowo i bardziej rozpisywał się na dane tematy 💝

nie wiem sprzedałem już swoją kose a w to że cs go upada to nie wierze, wiele gier również tak sobie "upadało" bo wyszła nowa gra na którą był duży hype ale po dłuższym lub krótszym czasie ludzie do niej wracali tak to po prostu działa, sam nie gram w fortnite bo po prostu tryb battleroyal mnie nudzi grałem może z 2 mecze na telefonie i na kompie i ogólni nie polecam

ostatnio edytowany przez Aurelia
Właściciel

Od siebie dorzucę parę słów. Spadki szczególnie widać w młodszej społeczności graczy. U starszych graczy nie jest to tak bardzo zauważalne. Dla przykładu są chociażby nasze serwery. Takie tryby jak Deathrun, Surf + RPG czy JailBreak znacząco straciły na popularności, ale pozostałe serwery w miarę się utrzymały(wiadomo i tak spadek był). Moim zdaniem to jeszcze nie pora na upadek naszego kochanego cs'ka 😄

Moim zdanie za jakiś czas wszystko się unormuje

Moim zdaniem gry mają swoją markę od paru lat nigdy nie powinny upaść. Dobrym przykładem jest League of legends. Gierki takie zaliczają upadkie przez wiele różnych czynników, moim zdaniem cs potrzebuje paru updatów oraz powrotu graczy żeby był grywalny. Ja osobiście bardzo bym chciał wrócić do jb na którym było 15 osób oraz szukania mmów przez 10 sekund. Drugą stroną medalu są gry typu fortnite lub pubg. Fortnite robi takie osiągniecia przez to iż jest grany przez dużo znanych osób oraz jest on bardzo przyjemny do grania i nie ma ograniczeń w przeciwieństwie do pubg. Mówienie że fortnite upada nie grając w niego jest śmieszne, może i teraz troche mniej osób w to gra, ale i tak jest on najpopularniejszą grą.
Czyli w skrócie: csgo wroći za pare tygodni/miesiący max. Fortnite będzie grany tak samo jak teraz, i mówienie że gra upada bo ludzie przestali w nią grać jest usseles, bo jest wiele na to czynników.

Ktos zna friza? Chyba bardziej leha izaka ninje mytha itp. Ludzie idą za nimi a oni grali kiedyś w csa. Ludzie poszli za nimi, młodzi ludzie tzn maluchy zaczynające swoją grę zaczynaja interesować się youtubem. Na pierwszych stronach jest izak ninja dlatego ludzie idą grac w fortnite. Jak od młodych lat ktos nie interesuje się fpsami typu cs tylk gra w to co grają ich mentorzy licząc na to ze na nich trafia. Dlatego gierki typu fortnite są aktualnie bardziej popularn. Starczy ze ninja i izak wrócą do CSa po przewidywanych aktualizacjach i poziom się wyrowna

Ja i tak w sumie grałem na jb bo były tam fajne osoby xd . Zagrałem może 100 mmów xd przez 3 lata.

• 28
    Wyświetlenia