Adres e-mail
Pełna nazwa
Dawid Urbaniak
Strona WWW
Lokalizacja
Łódzkie
Wiek
18
Dołączono
Ostatnio online

Sygnatura

alt
~Perły? Odszukasz tylko na dnie.

O mnie

Mam na imię Dawid, mam 18 lat , nie mam żadnego specjalnego hobby. Natomiast moją pasją są gry i podróże i dupeczki. Gdy gram zapominam o całym świecie, jestem tylko ja i komputer. To właśnie gry pomagają mi lepiej rozumieć społeczeństwo, ich zachowania. Mam pogodne usposobienie toteż na mojej twarzy zazwyczaj gości promienny uśmiech. Mam całe mnóstwo szalonych pomysłu w głowie, lubię czasem poszaleć, ale w granicach rozsądku. Uwielbiam podróże i zmiany w moim życiu. Żyję bieżącą chwilą , gdyż na razie moja przyszłość jest dla mnie wielkim znakiem zapytania. Jestem ambitny , gdy się do czegoś zapalę mój cel musi być zrealizowany. Chodzę do 2 klasy liceum ogólnokształcącego. Z łatwością wypowiadam się na każdy temat, jestem dość gadatliwy. Moi rodzice twierdzą, że mówię zbyt wiele. To fakt każdemu zdarzy się powiedzieć coś głupiego, czego się potem żałuje, ale ja mówię to co myślę. Nie mam trudności z nawiązywaniem kontaktów z ludźmi.

Ostatnie posty
napisane w Propozycje zmian czytaj więcej

To może w końcu naprawi ktoś komendę !admini/!admins xd // za

napisane w Redakcja czytaj więcej

Temat zamknięty

napisane w Redakcja czytaj więcej

Odrzucono do września aż nie wprowadzą poprawek 😜

napisane w Redakcja czytaj więcej

@we-we-pal-gume zawsze mogę polegać na swoim piesku 💕 @mruczek IDZIEMY RAZEM NA SPACER

napisane w Redakcja czytaj więcej

@bart akurat tu muszę się zgodzić, że nasz udział może nie mieć większego znaczenia, bo co ma być to będzie, tym bardziej zobacz jak wygląda głosowanie w PE ^

napisane w Redakcja czytaj więcej

W WIELKIM SKRÓCIE:
& Dnia 20 czerwca w godzinach południowych została przegłosowana przez parlament europejski ustawa Epica. Temat odbył się po cichu przy wykorzystaniu echa, jakie wzbudził rozpoczynający się mundial. O ile projekt dyrektywy o prawie autorskim na rynku cyfrowym i co za tym idzie walce ze stronami zamieszczającymi pirackie treści naruszające prawa osobiste do utworów i dzieł rozumiem doskonale, o tyle w praktyce jej niesprecyzowane zapisy otwierają furtkę do cenzury internetu. Największą uwagę przykuwają jednak dwa artykuły:
ART. 11 WPROWADZA OBOWIĄZKOWĄ OPŁATĘ ZA DZIELENIE SIĘ MATERIAŁAMI W SIECI. Oznacza to zahamowanie przepływu informacji, oraz ograniczenie linkowania (tzw. podatek od linków)
ART. 13 DOTYCZY WŁAŚCICIELI PLATFORM INTERNETOWYCH, KTÓRZY BĘDĄ MUSIELI ZAPEWNIĆ O LEGALNOŚCI ZAMIESZCZANYCH TREŚCI.
Oznacza to, że treści użytkowników platform takich jak np. Facebook, Twitter, Google, czy onet, będą obowiązkowo monitorowane i kontrolowane. Uderza to między innymi w swobodę wymiany informacji, prawa do prywatności czy wolności wypowiedzi.
& Jeśli chodzi o ten pierwszy, to opłata od linków będzie uiszczana do OZZ (Organizacji Zbiorowego Zarządzania), zamiast do autorów danych treści. Dobrym przykładem jest opłata podatku za muzykę, która zamiast trafiać do twórców, trafia do ZAiKS'u (polska organizacja zbiorowego zarządzania prawami autorskimi twórców). Linkowanie więc będzie wymagać płatnego licencjonowania, które nie będzie wspierać twórcy, a OZZ, natomiast serwisy, które nie zapłacą licencji, nie będą mogły być wyszukiwane.
& Artykuł 13 dotyczy właścicieli platform internetowych, którzy muszą zapewnić o legalności udostępnianych treści. Oznacza to, że treści będą obowiązkowo monitorowane. Ma to działać jako zapobiegacz kradzieży poprzez wstępne filtrowane treści, zanim zostanie opublikowana. Z racji tego, że nie jest dokładnie określone to co ma być filtrowane, ostatecznie może się to skończyć jako autocenzura tego, czego rząd nie chce aby było publikowane. Oberwie się zarówno youtuberom, blogerom, jak i wszystkim użytkownikom internetu. Reasumując wszystko to bezpośrednio uderza w swobodę wymiany informacji, prawa do prywatności czy wolności wypowiedzi.
Wartym również odnotowania jest fakt, niepokojących okoliczności głosowania jak i informowania o tym, czyli zagłuszanie sprawy przez mundial, wybór następnego glosowania planowany w okolicach 4 lipca (jest to święto obchodzone przez Stany Zjednoczone, czyli Dzień Niepodległości), brak jasnych informacji odnośnie głosowania, zablokowane artykuły związane z artykułem 11 i 13 na większych portalach, oraz hasła klucze w wyszukiwarkach. Jeśli jakieś materiały były publikowane, znikały po 24 godzinach, np. Onet.pl.
& Jakie są skutki? Po wprowadzeniu tej ustawy w życie, napotkamy na swoim codziennym korzystaniu w internecie na wiele przeszkód, przesył informacji zostanie ściśle kontrolowany i ograniczony, linkowanie będzie albo zabronione, albo bardzo utrudnione, nawet tak pozornie niegroźna czynność jak tworzenie memów będzie zagrożone ze względu na szeroko definiowane w ustawie prawa autorskie. Kolejnym skutkiem będą protesty i skandale urządzane przez osoby z wielu państw. Co o tym sądzicie? Wybieracie się na protest? 😁
~Na podstawie informacji znalezionych na youtubie, wykopie, a także oficjalnej stronie parlamentu CLICK
Podrzucam wam też linki:

/edit Chciałbym jeszcze prosić zainteresowanych, aby rzucili okiem na ten film CLICK, tak właśnie wygląda głosowanie w parlamencie 👎